Neriman Adiyaman
Danışman ve Psikoterapist

Web siteme hoşgeldiniz

“İyi yaşam bir süreçtir, bir varlık hali değildir. Hedef değil, bir yöndür.” Carl Rogers

Psikoterapi;

Hazır burada iken, merak ediyorum acaba bunalmış, stresli veya depresif mi hissediyosunuz? İlişkilerinizde veya yaşamınızda sıkışmış veya memnuniyetsiz mi hissediyorsunuz?

Terapiye gelmeye karar vermek cesaret ister, ancak bu adımı atabilirseniz, temel düşünce, duygu ve davranışları keşfedebileceğiniz ve yaşamınızda olumlu bir değişiklik yapabileceğiniz güvenilir, empati kurabilen ve yargılayıcı olmayan bir alan sunabilirim.

Bazen hayatlarımızı iyileştirmek ya da arzularımıza ve hedeflerimize ulaşmak için çalışmak için desteğe ihtiyacımız vardır. Benim rolüm, durumunuzu daha net görmenize ve durumunuzu anlamanıza yardımcı olmaktır. Terapi hedeflerinize ulaşmak için birlikte çalışabiliriz.

Calişma Yaklaşımım;

Ben bütünleştirici bir uygulayıcıyım.

Bütünleştirici Psikoterapi, kendinizi ve kişiliğinizin çeşitli kısımlarını dengeli ve etkili bir bütün haline getirme inancıdır.

Bütünleştirici psikoterapi, insan ruhuna farklı şekillerde erişilebileceğine ve anlaşılabileceğine inanmaktadır.

Benim yaklaşımım, danisanlarima yardımcı olmak için belirli terapilerin farklı unsurlarını bir araya getirmektir. Her bireyi her durumda tedavi edebilecek tek bir yaklaşım olmadığına inanıyorum. Her bireyin ihtiyaçlarına göre esnek olabilmekteyim ve ilişkimiz işimiz için hayati önem taşıyacaktır. Özellikle kişi merkezli psikolojik danışmanın hümanist yaklaşımına ve bağlanma temelli teorinin psikodinamik fikirlerine ilgi duyuyorum.

Bir terapist olarak meraklıyım ve sizin için empati kurabilen güvenli bir ortam saglayan ve yargılayıcı olmayan bir alan yaratıyorum.Yeterince algilanmamis yanlarınızı duymanızı sağlamak için tüm varlığımı seanslarima getirip aciga kavusturuyorum. Amacım duygu, düşünce ve yaşam öykünüzü sizin bakış açınızdan olabildiğince derinden anlamaktır. Amacim sizi geriye çeken ihtiyaçları, istekleri veya korkuları nerede ihmal ettiğinizi keşfedip onlara bir anlam vermektir. Derinden ve dikkatle dinlerken… Bilinçsiz kalıplarınızı keşfetmenize ve geçmiş deneyimlerinizin davranış kalıplarınızı nasıl etkilemiş olabileceğini bulmaniza destek olabilirim. Boylece hayatta kendinizi zorlanmakta hissetmenize neden olan etkenleri daha net anlayacaksınız.

İşbirliği içinde çalışmak, benim pratiğimin temel bir parçasıdir ve bu, terapik ilişkiyi iyileşme sürecinin merkezine tasiyacaktir. Ayrıca, sizinle birlikte çalışmamın bir amacı da olacaktır; kendinizin tüm farklı yönlerini (zihin, beden, duygular,degerler) keşfetmek , onlara entegre olmak ve içinizdeki gücü net bir şekilde görmeye başlamanıza yardımcı olacak bir ortam yaratmak. Boylece terapiye getirebileceğiniz tutukluk hissi çözülmeye başlayacak, ileriye doğru bir yol görmeye, açıklık ve başarı ile yaklaşmaya başlayabilirsiniz.

Psikoterapi Hizmetlerim Nasil Baslar Bundan Sonra?

Yapilan arastirmalarda; terapist ve danışan arasındaki olumlu ilişkinin , terapik hedeflerin başarılı bir sonucunun anahtarı olduğu gorulmektedir. Ücretsiz bir ilk görüşme ayarlamak isterseniz, lütfen ihtiyaçlarınızı görüşmek için telefon edin veya bana e-posta gönderin. Bana sorabileceğiniz tüm soruları cevaplayabilirim ve sizin için doğru terapist olup olmadığımı görebiliriz. Benimle çalışmak istediğinize karar verirseniz, her hafta bir buluşma saati ve tarihi ayarlayacağız.

Duygusal zorlanmalarınızı daha derinlemesine inceleyebileceğimiz kısa terapi (genellikle 6-18 seans arasında) veya önü açık seanslar sunuyorum.

Kayıtlı bir BACP (Britanya Terapisler ve Psikoterapistler Kurulu) üyesiyim ve kuruluşumun etik kurallarına bağlıyım.